Siłownia

Ile kosztują treningi na siłowni?

Członkostwa w siłowni i trenerów osobistych może kosztować dużo, więc jeśli jesteś na budżet, ważne jest, aby wiedzieć, co dostajesz się do.

Osobiste stawki szkoleniowe różnią się w zależności od miejsca zamieszkania i rodzaju siłowni lub trenera, który wybrać, ale to na ogół nie jest tanie. Sesja treningu osobistego będzie kosztować w dowolnym miejscu od 50 do 150 dolarów za godzinę lub więcej.

Niektóre siłownie oferują darmowe lub zniżkowe zajęcia, a trenerzy mogą również pracować z klientami, pobierając od nich stawkę godzinową zamiast sprzedawać pakiety lub sesje z góry. Średnia stawka godzinowa dla wykwalifikowanego trenera personalnego wynosi 35$-50$ za godzinę (z niektórymi doświadczonymi pobierającymi aż 60$-80$).

Po jakim czasie widać efekty chodzenia na siłownie?

Efekty treningu możesz odczuwać przez tydzień lub dwa, ale adaptacja organizmu może trwać nawet do czterech tygodni. Po miesiącu lub dwóch zauważysz, jak bardzo jesteś silniejszy i pewniejszy siebie. Za rok, gdy ludzie będą pytać, ile czasu zajęło im zobaczenie rezultatów na siłowni, pomyślą o tym pierwszym dniu w styczniu, gdy postanowili wprowadzić pewne zmiany w swoim życiu – i uśmiechną się.

Dodaj komentarz